Batohy Burton

Origináln streetové batohy a tašky Burton

Burton

Burton historie

Společnost Burton založil  Jake Burton Carpenter již v roce 1977. Společnost Burton se dlouho specializovala jen na výrobu prken, bot a vázání, později se vrhla i na výrobu periferií jako je snowboardové oblečení a batohy .

Burton postavil první závod na výrobu snowboardů na světě. Dnes je to největší výrobce prken na světě a má více než 4500 prodejen. V roce 2008 kdy snowboardový trh dosáhl svého maxima se firma Burton podílela na 40-70%  tržeb.

V roce 1985 Burton založil evropskou divizi v Innsbrucku v Rakousku, 1986 na Novém Zélandu. V roce 2009 Burton vlastnil již 10 velkých značek: R.E.D, Foursquare, Jeenyus, Gravis, Anon, Analog, Forum, Special Blend.

Burton také sponzoru velké množství závodů a závodníků   , Jeremy Jones,  Shaun White, Kazuhiro Kokubo.

Nemalou součástí značky Burton je dnes oblečení, batohy a doplňky které navrhuje a vyrábí svěže pro mladé. Jeho designy jsou i v dnešní době něčím nevídaným a nemusíte zrovna stát na snowboardu aby jste je ocenili. Svými tvary a barevným provedením padnou do oka skoro každému. Burton je dnes specialista na výrobu batohů které umí opravdu dobře. U batohů klade důraz na použitelnost a moderní technologie, proto u nich nechybí kapsa pro notebook či Mp3.

 

Burton

Burton_day_hiker

Tip pro Vás:

Srovnávač zájezdů Slevy na dovolenou – levná dovolená pro každého!